Stjerneporten har inngått avtale med Meteoblue AG om publisering av seeing prognoser for utvalgte steder i Norge. Disse er:
– Bergen – Bodø – Hamar – Kristiansand – Oslo – Stavanger – Tromsø – Trondheim
Tjenesten finner du litt nede på venstre side på forsiden til Stjerneporten.
Meteoblue er et sveitsisk selskap basert i Basel som spesialiserer seg på værprognoser til profersjonelle brukere. Stjerneporten har vært i diskusjoner med Meteoblue i snart ett år og kan endelig tilby våre brukere tilgang til denne tjenesten.
Meteoblue jobber fortsatt med å få all programvare ol. på plass, så inntil videre oppdaterer jeg denne informasjonen manuelt på Stjerneporten. Dette betyr at det foreløpig ikke vil komme daglige oppdateringer, men jeg vil forsøke å oppdatere dette 1-2 ganger i uken.
Jeg håper mange vil få nytte og glede av denne tjenesten. Dersom du finner feil eller har spørsmål, vennligst gi oss tilbakemelding.
Hilsen Eirik |